Get Adobe Flash player

5 listopada 2017 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się XII Mazowiecki Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów  „Węgrowskie Barwy Jesieni”, na którym  z sukcesem zaprezentował się brokowski zespół „Jarzębina” zdobywając III miejsce w kategorii zespoły ludowe.  Zespół zdobył także bardzo wysokie II miejsce kategorii soliści i duety.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje hodowców trzody chlewnej o zasadach, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) - INFORMACJA.pdf
oraz hodowców drobiu o zasadach, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) - INFORMACJA.pdf

Pomimo, że do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze kilka tygodni, Biblioteka Publiczna w Broku już teraz zaprasza do udziału w warsztatach artystycznych o tematyce świątecznej. Przewodnim motywem zajęć będzie zdobienie bombki z zastosowaniem techniki zwanej decoupage. Swoje zainteresowanie udziałem można zgłaszać osobiście w siedzibie biblioteki lub telefonicznie.


 
UWAGA !!!  PODATNIKU VAT
Od 1 stycznia 2018 roku wszyscy podatnicy VAT mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłania jej jako Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

Więcej…


Miło nam poinformować, że prace remontowe sali widowiskowej w Domu Kultury przy ul. Pułtuskiej w Broku dobiegają końca. W ramach zadania kompleksowo zostanie wyremontowana sala widowiskowa wraz z zapleczem sanitarnym i hall wejściowy. Po zakończeniu prac budowlanych na sali zainstalowany będzie sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy oraz dostarczone będą nowe meble.

Więcej…


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowi Mazowieckiej przebadał jakość wody za III kwartał 2017 r. z wodociągu Brok oraz wodociągu Bojany i stwierdza przydatność jej do spożycia.

Więcej…


Obchodzony we wrześniu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się dla Biblioteki Publicznej w Broku znakomitą okazją do rozpoczęcia cyklicznych spotkań literackich pod hasłem „Głośne czytanie w bibliotece”.
Podczas spotkań zaproszeni goście z terenu naszej Gminy będą czytać młodym słuchaczom bajki, wiersze, legendy i opowiadania.
27 września 2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie, którego gościem był Burmistrz Miasta i Gminy Brok p. Marek Młyński. Uczestnicy spotkania, uczniowie kl. IIIa, IIIb, IVa, IVb oraz V ze szkoły podstawowej w Broku w wielkim skupieniu i z zaciekawieniem  słuchali czytanego przez p. Burmistrza opowiadania.

Więcej…

W związku ze zbliżającymi się jesienno- zimowymi migracjami dzikich ptaków, a także możliwością wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowi Mazowieckiej (PLW) apeluje o zachowanie ostrożności i podjęcie działań zapobiegających ewentualnemu pojawieniu się tej choroby w gospodarstwach rolnych.

W załączeniu:
Pobierz (Informacja.pdf)Informacja.pdf
Pobierz (apel.pdf)apel.pdf
Pobierz (Ulotka.pdf)Ulotka.pdf


 

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.